WWF-India
07 mei 2020

WWF-India helpt lokale bevolking rond tijgerreservaat tijdens lockdown

De Indiase overheid heeft de lockdown in het land tot zeker half mei verlengd. Dat heeft ook grote gevolgen voor de mensen die rond de nationale parken leven. Honderden lokale vissers en honingverzamelaars mogen al sinds maart vanwege het coronavirus niet meer het beroemde Sundarbans Tijger Reservaat in. Dit is een ramp voor de mensen die voor hun inkomsten en voedsel afhankelijk zijn van het mangrovegebied. WWF-India en partners hebben daarom eerste levensbehoeften geregeld voor zeker 1400 huishoudens.

Op dit moment wordt geïnventariseerd hoe veel hulp er de komende tijd nodig is. De collega’s van WWF-India werken al lang samen met de lokale bevolking rond het beschermde gebied aan onder meer duurzame ontwikkeling en het tegengaan van conflicten met wilde dieren.



Meer tijgers

De Sundarbans in de Ganges-delta zijn de grootste mangrovebossen ter wereld. Het gebied is bekend vanwege de Bengaalse tijgers, krokodillen, slangen en talrijke vogelsoorten die er leven. Vandaag maakte de lokale overheid het hoopgevende nieuws bekend dat het aantal tijgers in de Sundarbans is gestegen naar 96.

Coronavirus

Tijdens de lockdown gaan bootpatrouilles in het gebied wel gewoon door. Rangers hebben de opdracht gekregen om specifiek te kijken of tijgers symptomen van het coronavirus vertonen, zoals kortademigheid. Ook in andere landen waar tijgers in het wild voorkomen wordt gekeken naar mogelijke symptomen sinds bekend werd dat een tijger in een dierentuin in de VS positief is getest op het coronavirus. Rangers in de Sundarbans melden dat in de afgelopen periode veel vaker dan ‘normaal’ tijgers worden gezien.

Gerelateerde artikelen

Avel Chucklanov

Adopt lessenpakket

Maak de lessen en maak kans op een adoptpakket voor in de klas.
Meer info
Emmanuel Rondeau / WWF-US

Tijgers tellen in de jungle: het bijzondere werk van Sabita Malla

Sabita Malla is bioloog en werkt bij WWF-Nepal. Ze heeft een passie voor tijgers en zorgde er mede voor dat de wereldwijde tijgerpopulatie verdubbelde.
Meer info
Sanskar Khedekar

Les 131: De koning van de jungle

De kinderen leren over de verschillende soorten tijgeres en waardoor ze bedreigd worden.
Meer info
DoFPS

Tijgertelling in Bhutan: aantal tijgers met bijna dertig procent gegroeid tot 131

Sinds 2015 is het aantal tijgers in het wild in het koninkrijk Bhutan gestegen tot naar schatting 131. Sinds de eerste officiële tijgertelling in het Himalayaland is dat een stijging van maar liefst 27 procent. Het Wereld Natuur Fonds feliciteert Bhutan, op deze internationale Dag van de Tijger, met hun succesvolle aanpak om tijgers een toekomst te geven.
Meer info
Richard Barrett / WWF-UK

Strengere controles in EU op de handel in tijgers

Om ervoor te zorgen dat de EU geen rol speelt in de illegale handel in tijgers heeft de Europese Commissie nieuwe richtlijnen bekendgemaakt. Die richtlijnen leiden tot scherpere controles op de commerciële handel in levende, in gevangenschap gefokte tijgers en hun lichaamsdelen, binnen en buiten de Europese Unie.
Meer info
Shutterstock / Raju Soni / WWF

Aantal wilde tijgers in India blijft groeien

Bij gelegenheid van 50 jaar Project Tiger maakte de Indiase premier Modi bekend dat het aantal tijgers in het land weer is gestegen. De populatie wilde tijgers wordt volgens de resultaten van de All India Tiger Estimation in 2022 geschat op minimaal 3167. Bij de laatste AITE in 2018, bedroeg het aantal 2461.
Meer info

Blijf op de hoogte

Ontvang inspiratie, acties, duurzame tips en het laatste natuurnieuws van WWF in je mail én krijg 10% korting in onze duurzame webshop (inschrijven mag vanaf 16 jaar, korting is van toepassing op hele assortiment met uitzondering van Bosje Bomen en alle boeken).