Geen overhaaste beslissing over zoet of zout water in Volkerak
© WWF / Michiel van den BerghHet Krammer Volkerak watergebied ligt op de grens van Zuid-Holland, West-Brabant en Zeeland. Vóór de Deltawerken in 1987 stond het gebied in directe verbinding met de zee en rivieren. Door de afsluiting door dammen werd het gebied een zoetwatergebied, zonder stroming en getijdeverschil. De kwaliteit van de natuur ging hierdoor achteruit.
Langzaam herstel
In de afgelopen jaren is de ecologische kwaliteit van het Krammer Volkerak verbeterd. Het heeft zich hierdoor ontwikkeld tot een belangrijk gebied voor allerlei soorten vogels. Om de waterkwaliteit ook op lange termijn te behouden heeft het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat een plan opgesteld. Het voorstel is om het water opnieuw zout te maken. De Coalitie Delta Natuurlijk, waar het WWF deel van uit maakt, heeft dit plan echter afgewezen, omdat de natuur er niet door zal verbeteren.
Zoet of zout
Het huidig kabinet heeft middelen vrijgemaakt om de natuur in onze Delta te verbeteren. De vraag is of de natuur in het Krammer Volkerak verbetert als het zoete systeem wat er nu is doorontwikkelt, of dat een omslag naar zout water op lange termijn meer natuurwaarde oplevert. De samenwerkende natuurorganisaties vinden het noodzakelijk om eerst onderzoek te doen. Alle belangrijke factoren moeten onderzocht worden, zoals bijvoorbeeld effecten van klimaatverandering.
Brief aan de minister
Coalitie Delta Natuurlijk heeft dit voorstel door middel van een brief aan minister Van Nieuwenhuizen voorgelegd en opgeroepen tot verder onderzoek. Door natuurwaarden mee te nemen in de overwegingen voor zoet en zout in het Krammer Volkerak, kan een eerste natuurherstelplan worden gerealiseerd. En dat herstel is nog altijd hard nodig.
Gerelateerde artikelen
)
Nederlandse uitvinding zorgt voor meer natuur in Paraguay
© Twan Teunissen ARK NatuurontwikkelingMeer natuur: voor meer waterveiligheid en een mooier Nederland
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief. Zo blijf je op de hoogte van ons laatste nieuws. Ook krijg je 10% korting in onze duurzame webshop. Inschrijven vanaf 16 jaar en korting geldt niet op Bosje Bomen en boeken.
)