WWF-Canon / Green Renaissance

WWF Kameroen is geschokt door het nieuws dat 6 militairen en 2 gidsen zijn gedood in een hevig vuurgevecht met stropers in een park in het noordoosten van Kameroen. Volgens de autoriteiten gaat het om zwaarbewapende mannen die te paard het nationaal park Bouba Ndjida zijn binnengedrongen.

Hanson Njiforti van WWF Kameroen: “We zijn intens verdrietig dat 8 mensen het leven hebben verloren terwijl ze zich met hart en ziel inzetten om de rijke, maar bedreigde wilde dieren van Kameroen te beschermen. Het zijn kille georganiseerde internationale criminele syndicaten die in hoog tempo onze bossen en de mensen die ervan afhankelijk zijn vernietigen. Kameroen heeft de hulp van de internationale gemeenschap heel hard nodig om de illegale handel in bedreigde dieren te stoppen.”

Stropers uit Tsjaad en Soedan
Bouba Ndjida kwam in 2012 in het nieuws toen in het park in nog geen 2 maanden tijd naar schatting 480 bosolifanten werden gedood. Dit was volgens WNF waarschijnlijk het werk van stropers uit Tsjaad en Soedan. Sinds 2012 zijn zo’n 100 militairen in het park gestationeerd om de resterende olifantenpopulatie te beschermen.

Bosolifant in water WWF

Gerelateerde artikelen

Jan van de Kam / WWF

Onderzoek naar vermiste zeehonden Waddenzee

Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee en de Universiteit Utrecht gaan samen aangespoelde dode zeehonden onderzoeken. Lees meer.
Meer info
Antonio Busiello / WWF-US

Mijlpaal: 10 procent oceaanbescherming

Er is een wereldwijde mijlpaal bereikt, waarbij 10 procent van de oceaan nu is aangewezen als beschermd gebied. Ontdek het hier.
Meer info
WWF

Gespotte zeldzame zwarte jaguar toont waarom internationale jaguarcorridors cruciaal zijn

In het Amazonegebied in het oosten van Ecuador, vlak bij de grens met Peru, dook een zeer zeldzame zwarte jaguar op voor een wildcamera. Lees meer.
Meer info

Blijf op de hoogte

Ontvang inspiratie, acties, duurzame tips en het laatste natuurnieuws van WWF in je mail én krijg 10% korting in onze duurzame webshop (inschrijven mag vanaf 16 jaar, korting is van toepassing op hele assortiment met uitzondering van Bosje Bomen en alle boeken).