Twee populaties ijsberen groeien, maar zee-ijs neemt af
Twee populaties ijsberen waarvan gedacht werd dat ze kleiner werden, blijken nu toch stabiel te zijn en zelfs iets te zijn gegroeid. Dit blijkt uit het onderzoek naar de populaties in Baffin Bay en Kane Basin, uitgevoerd door de regering van Groenland en van Nunavat (Canada) en mede mogelijk gemaakt door WWF. Het onderzoek wijst echter ook uit dat de ijsberen steeds meer last hebben van het afnemende zee-ijs.
Minder voedsel, minder jonge ijsberen
De populaties lijken nu groter dan bij het voorgaande onderzoek in de jaren ’90. Het zee-ijs in de Baffin Bay is echter dramatisch afgenomen. De ijsberenpopulatie zit daardoor veel noordelijker en brengt 20 tot 30 dagen meer op het land door dan in de jaren ’90. De lichamelijke conditie van de dieren is slechter en er worden minder welpjes geboren.
Lees meer (Engelstalig)
Gerelateerde artikelen
De toekomst van de ijsbeer: goed én slecht nieuws
Canada en de Inuit beschermen samen de ‘Last Ice Area’
Blijf op de hoogte
Ontvang inspiratie, duurzame tips, het laatste natuurnieuws van WWF én 10% korting in onze duurzame webshop (ca. 2 mails per maand).