Legale ivoorhandel discussiepunt tijdens CITES
Moet de handel in ivoor weer worden toegestaan? Deze vraag werd de afgelopen dagen behandeld tijdens de bijeenkomst van CITES, het internationale verdrag dat de handel in bedreigde plant- en diersoorten reguleert.
Een aantal landen in zuidelijk Afrika, zoals Botswana, Namibië en Zimbabwe, heeft grote voorraden ivoor in beheer. Dit ivoor komt van olifanten die een natuurlijke dood zijn gestorven – er leven namelijk zo’n vier- tot vijfhonderdduizend olifanten in Afrika – en van inbeslagnames door de autoriteiten.
De landen met de grootste voorraden willen deze verkopen. Luister hier wat WWF hiervan vindt, via:
Gerelateerde artikelen
Kinderen zijn 'beheerders' van olifantendam
Aantal Afrikaanse savanneolifanten in natuurgebied KAZA toegenomen
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief. Zo blijf je op de hoogte van ons laatste nieuws. Ook krijg je 10% korting in onze duurzame webshop. Inschrijven vanaf 16 jaar en korting geldt niet op Bosje Bomen en boeken.