Kinderen komen in actie voor de bosolifant
86% verloren
De Afrikaanse bosolifant staat zwaar onder druk. Uit onderzoek van de International Union for Conservation of Nature blijkt dat wereldwijd nog ongeveer 136.000 dieren in het wild leven. In dertig jaar tijd kromp de populatie met 86 procent.
Bosolifant onmisbaar
Stroperij, verlies van leefgebied en conflicten met mensen vormen de belangrijkste oorzaken. Tegelijk speelt de bosolifant een sleutelrol in het regenwoud. Door hun trektochten verspreiden ze zaden en creëren ze open plekken, waardoor het bos gezond en veerkrachtig blijft.
Een groot deel van de soort leeft in Gabon, waar zo’n 70 procent van de bosolifanten voorkomt. Juist daar zet het WWF samen met lokale gemeenschappen in op bescherming van natuur en leefgebied.
Steun Expeditie Olifant
Kinderen komen in actie
Met de Rangeractie ‘Expeditie Olifant’ roept WWF kinderen in heel Nederland op om zelf iets te doen. Van sponsoracties tot sportieve uitdagingen: de komende weken ontstaan door het hele land initiatieven. De opbrengst gaat naar projecten in Gabon, Congo en Kameroen, waar parkrangers patrouilleren tegen stroperij en boeren ondersteuning krijgen om schade door olifanten te voorkomen.
Kom ook in actie
Kinderen in jouw omgeving kunnen ook meedoen aan Expeditie Olifant! Na aanmelding ontvangen ze een gratis actiepakket thuis. En beschermen ze één olifant door €72,- op te halen? Dan verdienen ze een olifantastisch Expeditie Olifant‑T‑shirt.