JORGE SIERRA / WWF-Spain
11 juli 2019

Spaanse hooggerechtshof: niet baggeren in Doñana!

 

Het Spaanse hooggerechtshof heeft het geplande uitbaggeren van de Guadalquivir -rivier in Doñana tegengehouden, na een klacht van WWF-Spanje.

 

 

Doñana National Park ligt in de streek Andalusië in Spanje, en staat bekend om zijn grote moerasgebieden. Vele trekvogelsoorten komen hier om te rusten tijdens hun migratie van noord naar zuid. Het gebied is dus erg belangrijk voor deze vogels.

Negatieve impact 

Het hooggerechtshof besloot dat de extra aantasting van dit bijzonder gebied niet is gerechtvaardigd. Het verbreden en verdiepen van de Guadalquivir-rivier zou een negatieve impact hebben op het gehele natuurgebied en is niet in lijn met de EU-waterwet (de Kaderrichtlijn Water).

15 jaar strijd

"Deze beslissing is de genadeslag voor een van de meest schadelijke projecten die Doñana bedreigden en het schept een zeer belangrijk precedent voor het behoud van de rivieren van Spanje", zei Juan Carlos del Olmo van WWF-Spanje. "Na meer dan 15 jaar vechten tegen dit ongegronde project, is het vandaag een geweldige dag voor Doñana, de natuur en voor alle mensen die in de monding van de Guadalquivir wonen."

 

 

 

Gerelateerde artikelen

Rewilding Sweden

Europa vestigt opnieuw record voor vrij stromende rivieren: meer dan 600 barrières verwijderd

In 2025 werden 603 rivierbarrières ontmanteld,goed voor het herstel van meer dan 3.740 kilometer vrij stromende rivier.
Meer info
James Symonds (Cromarty Firth Fishery Board)

Recordaantal rivierbarrières verwijderd in Europa in 2024

Goed nieuws voor natuur, wilde dieren en mensen
Meer info
Michiel Schaap / WWF-NL

Biodiversiteitsplan van kabinet scoort dikke onvoldoende

Het Nationaal Biodiversiteitsplan (NBSAP) voor Nederland, dat het kabinet deze week publiceerde, scoort volgens WWF-NL een dikke onvoldoende.
Meer info