naturepl.com / Steven Kazlowski / WWF
09 januari 2017

Amerika beschermt ijsberen met nieuw plan

 
 
 
 

De Amerikaanse regering heeft een nieuw plan gelanceerd ter bescherming van de ijsbeer. Het Polar Bear Conservation Management Plan richt zich primair op het behoud van de twee Amerikaanse ijsbeerpopulaties, die in Alaska leven. Het tegengaan van klimaatverandering speelt hierbij een grote rol, omdat hogere temperaturen ten koste gaan van het leefgebied van de ijsbeer. Het plan wordt geïnitieerd door de US Fish & Wildlife Service (USFWS).

 

IJsbeer heeft zee-ijs nodig

IJsberen zijn in grote mate afhankelijk van het zee-ijs om te kunnen overleven. Ze hebben het nodig om te jagen, te rusten, zich voort te planten en zich te verplaatsen. Door de stijgende temperaturen in het Noordpoolgebied wordt het zee-ijs echter steeds schaarser. Daardoor is er minder voedsel voor de ijsberen en raken de populaties versnipperd. Dit heeft negatieve invloed op de dieren en dat terwijl ijsberen een onmisbare rol spelen in het ecosysteem van het poolgebied.

Tegengaan klimaatverandering is cruciaal

Bij het ontwikkelen van het nieuwe plan heeft USFWS allerlei betrokkenen geraadpleegd, waaronder overheidsinstanties, natuurbeschermingsorganisaties, wetenschappers en bedrijven. WWF heeft hierbij geholpen en zich hard gemaakt voor goede maatregelen om klimaatverandering tegen te gaan.

Het ijsberenplan volgde kort op een andere grote overwinning voor de Noordpool. In december kondigde de Amerikaanse president Obama aan dat meer dan 500.000 vierkante kilometer van de pool beschermd gebied gaat worden.

Gerelateerde artikelen

Canon / Brutus Östling / WWF-Sweden

Hoe onderzoekers ijsberen bestuderen zonder ze te zien

Hoe tel en onderzoek je ijsberen? Dat kan door ze op te sporen, te verdoven en dan te onderzoeken. Maar het kan ook op een andere manier. Ontdek hoe.
Meer info
naturepl.com / Doug Allan / WWF

Op zoek naar ijswalvissen in het Noordpoolgebied

WWF-medewerker Gert vertelt over het Arctic Blue Corridors rapport: een mijlpaal voor een goed beheer van het Noordpoolgebied.
Meer info
James Morgan / WWF-UK

Werk aan de winkel in Groenland

WWF-medewerker Gert vertelt over de samenwerking met collega's in Groenland.
Meer info

Blijf op de hoogte

Ontvang inspiratie, acties, duurzame tips en het laatste natuurnieuws van WWF in je mail én krijg 10% korting in onze duurzame webshop (inschrijven mag vanaf 16 jaar, korting is van toepassing op hele assortiment met uitzondering van Bosje Bomen en alle boeken).