Colombia vergroot beschermd zeegebied
Uitbreiding zeereservaat versterkt leefgebied bedreigde lederschildpad en vergroot ecologische connectiviteit in Caribisch gebied
Nationale Natuurparken in Colombia hebben, in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds en lokale gemeenschappen, het zeereservaat aan de grens met Panama uitgebreid. Hiermee wordt cruciaal leefgebied voor zeeschildpadden beschermd. Het gebied is uitgebreid met maar liefst 62.925 hectare zeeoppervlakte en beslaat nu in totaal 89.260 hectare, ongeveer vier keer zo groot als Amsterdam. Het uitgebreide reservaat in de Caribische Zee biedt bescherming aan een groot aantal bedreigde diersoorten en vergroot de ecologische connectiviteit in het Caribisch gebied. Het zal voortaan verdergaan onder de naam: Natuur- en Florareservaat van Acandí, Playón, Playona, San Francisco en Cabo Tiburón.

Gerelateerde artikelen
Vijf jaar na de overstromingen in Limburg: samen met de natuur werken aan bescherming tegen extreem weer
Nieuw onderzoek waarschuwt: diepzeemijnbouw bedreigt diepzeeleven en brengt wereldwijde veiligheid in gevaar
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief. Zo blijf je op de hoogte van ons laatste nieuws. Ook krijg je 10% korting in onze duurzame webshop. Inschrijven vanaf 16 jaar en korting geldt niet op Bosje Bomen en boeken.